Leczenie zachowawcze


Na leczenie zachowawcze składają się proste i bezpieczne czynności: to określenie oznacza profilaktykę i usunięcie uszkodzonych tkanek, a następnie odtworzenie fragmentu pojedynczego zęba, który został zniszczony przez próchnicę. Nasi dentyści stosują do tego nowoczesne wypełnienia kompozytowe, kolorystycznie dopasowanego do odcienia szkliwa i zębiny.

Leczenie zachowawcze


Zdarza się, że pomimo odpowiedniej higieny jamy ustnej i regularnego szczotkowania zębów pojawia się drobny ubytek - próchnica. Nawet niewielki defekt potrafi wywoływać znaczny ból i dyskomfort. Nie ma na co czekać. Jeśli ząb zostaje dotknięty chorobą tego rodzaju, należy podjąć szybkie i skuteczne działania. Dzięki temu zapobiegamy dalszemu pogłębianiu się problemu, który może prowadzić do poważniejszych konsekwencji i mieć negatywny wpływ na resztę uzębienia.

Czym jest leczenie zachowawcze?

 

Na leczenie zachowawcze składają się proste i bezpieczne czynności: to określenie oznacza profilaktykę i usunięcie uszkodzonych tkanek, a następnie odtworzenie fragmentu pojedynczego zęba, który został zniszczony przez próchnicę. Nasi dentyści stosują do tego wypełnienie kompozytowe z nowoczesnego materiału, kolorystycznie dopasowanego do odcienia szkliwa. Dentysta przywraca pierwotny kształt zęba, mając na uwadze jego estetykę i funkcjonalność. Dzięki temu pacjent znów może czuć się komfortowo i posługiwać się uzębieniem jak zawsze, a dawny ubytek pozostaje niewidoczny nawet podczas szerokiego uśmiechu. To jedna z podstawowych czynności, które wykonujemy w gabinecie każdego dnia.

Więcej informacji


Choć leczenie zachowawcze stanowi złożony temat i obejmuje także licówki, czy odbudowę z użyciem nowoczesnych koron, nie chcemy straszyć naukowym słownictwem. Jako specjaliści odpowiednio dopasujemy sposób leczenia i na bieżąco będziemy o tym informować podczas wizyty. Wiemy, że każdy przypadek jest nieco inny i wymaga indywidualnego podejścia – jesteśmy przekonani, że tylko wówczas leczenie może być w pełni skuteczne i satysfakcjonujące dla pacjenta. Pamiętaj o regularnym przeglądzie zębów – profilaktyka jest ważna i pozwala wykryć uszkodzenia we wczesnym stadium.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00