Leczenie kanałowe


Leczenie kanałowe jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem. Warto podjąć wyzwanie i skorzystać z leczenia endodontycznego nawet w trudnych przypadkach. Zanim więc zdecydujesz o nieodwracalnym usunięciu zęba, sprawdź, czy na pewno nie da się go uratować. Zapytaj lekarza!

Leczenie kanałowe

 

Leczenie kanałowe wykonujemy w profesjonalny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dzięki czemu już dawno przestało być bolesnym i nieprzyjemnym zabiegiem.

 

Na czym  polega leczenie kanałowe?

 

Leczenie kanałowe (inaczej endodoncja) to zabieg stomatologiczny stosowany w leczeniu infekcji miazgi zęba. Przyczyną infekcji mogą być zakażenia bakteryjne, nieszczelne wypełnienia, a także uszkodzenie zębów w wyniku urazów, np. upadku lub ubytek klinowy. Zignorowanie problemu może spowodować, że konieczne będzie usunięcie zęba.

 

Wewnątrz zęba, pod szkliwem i twardą warstwą zwaną zębiną, położona jest miękka tkanka, tzw. miazga. W niej znajdują się naczynia krwionośne, nerwy i tkanka łączna, które pomagają podczas rozwoju zęba. W pełni rozwinięty ząb może przetrwać bez miazgi, ponieważ nadal jest zasilany przez otaczające go tkanki. Dlatego podczas leczenia kanałowego dentysta usuwa chorą lub uszkodzoną miazgę, oczyszcza i kształtuje komorę wewnątrz zęba, a następnie umieszcza w niej roztwór, który zapobiegnie namnażaniu się bakterii. Później, po dokładnym oczyszczeniu i wysuszeniu komory, wypełni ją specjalnym materiałem. Twój dentysta zamknie otwór w zębie tymczasowym wypełnieniem. Zakończy leczenie, umieszczając koronę stałą lub podobny rodzaj odbudowy na zębie. Coraz popularniejsze są porcelanowe obudowy typu inlay lub onlay.

 

Więcej informacji

 

Nowoczesne leczenie endodontyczne nie przypomina tych starych metod, których wielu pacjentów się obawia! Jest bardzo podobne do rutynowego wypełniania zęba z ubytkiem. Leczenie jest stosunkowo bezbolesne i niezwykle skuteczne, a Ty wrócisz do uśmiechu, gryzienia i żucia z łatwością w krótkim czasie.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00