Periodontologia


Każdy Pacjent myśli o zdrowiu zębów, ale mało który o dziąsłach. Niestety jeśli będą one w złej kondycji, nie ma co marzyć o pięknym uśmiechu.

 

Periodontologia - to dział stomatologii zajmujący się chorobami przyzębia. Obecnie szacuje się, że tylko ok. 6% Polaków ma całkowicie zdrowe przyzębie, a schorzenia te stanowią drugą (po próchnicy) przyczynę utraty zębów u osób dorosłych.

 

Obniżone dziąsła - jak leczyć ?

 

Periodontologia to leczenie chorób wokół zębów. Dbanie o zęby powinno oznaczać także regularne sprawdzanie całej jamy ustnej, ponieważ choroby przyzębia są jedną z głównych przyczyn utraty zębów u dorosłych. Chorób tego typu można jednak uniknąć. Konsekwentna opieka przyzębia, w tym badanie i prześwietlenie wykonywane w razie potrzeby, są kluczem do zdrowia jamy ustnej.

 

Kiedy potrzebne jest leczenie periodontologiczne?

 

Zdrowe dziąsła i kości wspomagają zęby i chronią ich korzenie przed bakteriami. Jeśli Twoje dziąsła zostaną zainfekowane lub zaczną się cofać, może to spowodować uszkodzenie zębów lub nawet doprowadzić do ich wypadania. Dlatego ważne jest, aby zadbać o stan zdrowia swojej jamy ustnej i odwiedzić dentystę, jeśli zauważysz coś nietypowego. Objawy, które powinny Cię zaalarmować to:

 

  • obrzęk dziąseł,
  • jasnoczerwone lub fioletowe dziąsła,
  • dziąsła, które są wrażliwe na dotyk,
  • dziąsła, które odrywają się od zębów (cofają się), co sprawia, że zęby wyglądają na dłuższe niż zwykle,
  • nowe przestrzenie pojawiające się między zębami,
  • ropa między zębami i dziąsłami,
  • nieprzyjemny oddech,
  • nieprzyjemny smak w ustach,
  • ruchomość zębów,
  • zmiana sposobu, w jaki Twoje zęby pasują do siebie podczas gryzienia.

 

 

Więcej informacji

 

Wykrycie choroby przyzębia na wczesnym stadium daje szanse na szybsze i bardziej skuteczne leczenie. Nie warto czekać, aż pojawią się poważne konsekwencje złego stanu jamy ustnej. Możesz być pewien, że kiedy odwiedzasz nasz gabinet w celu sprawdzenia i czyszczenia, zbadamy Twoje zęby i dziąsła, aby sprawdzić, czy są zdrowe. Następnie zalecimy wszelkie zabiegi, których możesz potrzebować, aby przywrócić zdrowie jamy ustnej. Jeśli cierpisz na chorobę przyzębia, zaoferujemy zabiegi higieniczne i głębokie czyszczenie, aby pomóc w dezynfekcji dziąseł i zapobiec dalszym problemom.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00