Diagnostyka RTG


Nowoczesne rozwiązania firmy Carestream Dental pozwalają na szybką i precyzyjną diagnostykę. Zdjęcia panoramiczne pozwalają nam na zaplanowanie całego leczenia już na pierwszej wizycie.

Cyfrowe RTG, RVG ...

 

Przez ostatnie trzy dekady stomatologia poczyniła duże – wręcz rewolucyjne – postępy. W związku z tym wzrosła potrzeba wykorzystywania bardziej precyzyjnych narzędzi diagnostycznych, w szczególności metod obrazowania. Dziś diagnostyka tego typu stała się nieodłącznym elementem badania. Od prostych promieni rentgenowskich do zaawansowanych technik, które z powodzeniem wspierają leczenie stomatologiczne i są całkowicie bezbolesne dla pacjenta a dawki promieniowania w porównaniu z tradycyjnymi zdjeciami RTG są niższe.

 

Czy obrazowanie jest korzystne ?

 

 

Uważamy, że lekarze dentyści, którzy mają do dyspozycji tak zaawansowane narzędzia, mogą z większą skutecznością pomagać swoim pacjentom i sprawiać, że leczenie będzie przynosiło najlepsze efekty. Diagnostyka obrazowa pozwala na dokładne przyjrzenie się strukturze uzębienia, wykrycie problemów już we wczesnym stadium i skrócenie czasu leczenia. Daje ona dentyście wgląd w budowę korzeni i pozwala zaobserwować szczegóły, których wychwycenie w tradycyjnym badaniu jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

 

Dodatkowo przejście z radiografii analogowej na cyfrową nie tylko uprościło i przyspieszyło cały proces, ale także umożliwiło przechowywanie, przesyłanie i pobieranie obrazów. Trójwymiarowe obrazowanie sprawiło, że skomplikowane struktury czaszkowo-twarzowe stały się bardziej dostępne do badania oraz do wczesnego i dokładnego diagnozowania stanów, od łagodnego do ciężkiego.

 

Więcej informacji

 

Te zalety sprawiły, że w naszym gabinecie diagnostyka obrazowa jest często wykorzystywanym elementem wstępnego badania. Dzięki niej stawiamy diagnozy szybko i trafnie, a leczenie trwa krócej i pozwala na uzyskanie lepszych efektów. To przekłada się na niższe koszty leczenia, większy komfort pacjentów i ich zadowolenie ze skuteczności zabiegów.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00