Stomatologia dziecięca


Pierwsza konsultacja u stomatologa ma dla dziecka szczególne znaczenie. To właśnie od niej zależy późniejsze nastawienie do kolejnych wizyt oraz chęć współpracy z dentystą. Decyzję o wyborze gabinetu stomatologicznego warto więc dobrze przemyśleć.

Leczymy dzieciaki !

 

Mali pacjenci to duże wyzwanie – wiemy, że od naszych dentystów zależy, czy wizyty w gabinecie będą kojarzyły się dzieciom pozytywnie. Dokładamy starań, żeby tak właśnie było, ale potrzebujemy Twojej pomocy: nie czekaj, aż ból zęba sprawi, że będziecie musieli odwiedzić gabinet dentystyczny. Jako rodzic odgrywasz aktywną rolę w dbaniu o dobrostan jamy ustnej Twojego dziecka i jesteś wzorem właściwego odżywiania i higieny. Już w wieku2-3 lat dziecko może mieć wykonany pierwszy profilaktyczny przegląd zębów, co zbuduje jego pewność siebie i zaufanie wobec specjalisty i pozwoli kontrolować stan jego uzębienia. Chętnie uczestniczymy w tym ważnym doświadczeniu i pomagamy budować nawyk dbania o swoje zdrowie od najmłodszych lat. Nasi dentyści mają kwalifikacje i doświadczenie, dzięki którym kompleksowo zadbają o stan uzębienia najmłodszych pacjentów.

 

Dentysta dla dziecka - dlaczego to ważne?

 

Regularne wizyty u dentysty pomogą Twojemu dziecku zachować znakomite zdrowie jamy ustnej. Choć zęby mleczne wypadną po kilku-kilkunastu latach, mają ogromne znaczenie w rozwoju dziecka: torują drogę dla stałego uzębienia, poprawiają zdolność mówienia i ułatwiają prawidłową wymowę, a także odpowiadają za funkcję żucia. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o nie jak o zęby stałe.

 

Pamietajmy

 

Czasem pomimo odpowiedniej diety i higieny pojawia się próchnica lub ubytki. Zdarza się również, że dziecko w ferworze zabawy lub w wyniku upadku uszkodzi ząb. Wiemy, że to część dorastania i zdobywania wiedzy o świecie. Jesteśmy, by pomóc Twojemu dziecku w takich sytuacjach.

Aby dziecko było zadowolone z leczenia stosujemy kolorowe wypełnienia. PINK FLOW, ORANGE FLOW, BLUE FLOW, GREEN FLOW.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00