Aparaty ortodontyczne


Leczeniem ortodontycznym można poprawić nieładną pozycję brody, cofnięte zapadnięte usta, nieatrakcyjny profil twarzy oraz trzaski i bóle w stawach.
Ortodoncja jest dyscypliną obejmującą nie tylko dzieci, ale również pacjentów dorosłych . Ograniczeniem możliwości leczenia jest jedynie zbyt mała liczba zębów własnych.

Leczenie ortodontyczne

 

Leczenie ortodontyczne jest specjalnym rodzajem stomatologii zajmującym się diagnozą, zapobieganiem i korektą nieprawidłowości zgryzu. Naszym celem jest poprawienie wyglądu Twojego uśmiechu oraz przywrócenie zdrowia jamy ustnej.

 

Czym jest leczenie ortodontyczne?

 

Dla wielu osób motywacją do kontaktu z ortodontą jest kompleks związany z wyglądem uśmiechu i twarzy. Fakt, że jest to istotny element leczenia i dobry powód, by zadbać o zgryz. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele wygląd mówi nam o innych osobach i jak mocno wpływa na nasze samopoczucie. Atrakcyjny uśmiech może odgrywać ważną rolę w zwiększaniu pewności siebie oraz zwiększyć poczucie własnej wartości. To jednak tylko początek korzyści, choć przyznajemy – bardzo udany początek. :)

Kolejną zaletą jest możliwość właściwej higieny jamy ustnej. Trudniej jest myć zęby, gdy są „stłoczone” i zachodzą na siebie, a nieodpowiednie czyszczenie to główny czynnik powodujący próchnicę zębów. Wyprostowanie zgryzu ułatwi jego pielęgnację.

 

Ważnym aspektem jest także sposób zużycia zębów. Twierdzi się, że niektóre złe zgryzy prowadzą do zaciskania, ścierania i nadmiernego zużycia i/lub nierównego zużycia zębów. Może to powodować złe ułożenie szczęki, które czasem prowadzi do bólu w stawach i nadwyrężenia. W przypadku ciężkich wad zgryzu zęby mogą uszkodzić dziąsła. Na przykład w przypadku głębokiego zgryzu zdarza się, że dolne przednie zęby zagryzają dziąsło za górnymi przednimi zębami. Wreszcie – prawidłowy zgryz pomaga we właściwej wymowie. Niektóre osoby mają trudności z mówieniem właśnie z powodu wadliwego ułożenia zębów.

 

Więcej informacji

 

Nasi ortodonci indywidualnie dobierają sposób leczenia do każdego pacjenta i służą pomocą. Wiemy, że prostowanie zgryzu to długa podróż, ale możesz być pewien, że przejdziemy tę drogę razem z Tobą.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00