Chirurgia stomatologiczna


Dzięki postępującemu rozwojowi stomatologii chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie problematycznych zębów, ale również zabiegi pozwalające na przygotowanie jamy ustnej do specjalistycznego leczenia w innych dziedzinach stomatologii takich jak np.: endodoncja, protetyka, periodontologia czy implantologia.

Leczenie chirurgiczne

 

Wiemy, że konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego jest dla pacjenta bardzo stresującą sytuacją. Ponieważ Twój komfort stawiamy na pierwszym miejscu, dbamy o ograniczenie obaw i bólu do minimum. Informujemy o wszystkich koniecznych etapach przeprowadzanego zabiegu oraz o odczuciach, które mogą im towarzyszyć, żeby przygotować Cię na każdy kolejny krok. Stosujemy także nowoczesne rodzaje znieczuleń, dzięki którym zabieg będzie mniej nieprzyjemny, niż Ci się wydaje.

 

Zabiegi chirurgii stomatologicznej

 

Chirurgia stomatologiczna powszechnie kojarzy się z usuwaniem zębów (zwłaszcza tzw. „ósemek” – zębów mądrości), ale nasi dentyści oferują znacznie szerszy wachlarz usług. Dzięki temu profesjonalnie i kompleksowo dbają o zdrowie jamy ustnej i potrafią udzielić pomocy w każdym, nawet problematycznym, przypadku. Przykładowe zabiegi, które wykonujemy, to:

 

 

  • Usuwanie zatrzymanych zębów lub ich odsłanianie
  • Usuwanie zębów mądrości i innych
  • Leczenie ropni
  • Resekcje i hemisekcje wierzchołka korzenia
  • Plastyka połączeń z zatoką szczękową
  • Pomoc po wypadkach lub urazach: stabilizacji zębów i kości, transpozycja zębów, szynowanie, szycie
  • Plastyka dziąseł i wędzidełka

 

Więcej informacji

 

Tak szerokie doświadczenie pokazuje nam, że zęby należy usuwać tylko w ostateczności: niezastąpione implantem puste miejsca mają wpływ na resztę zgryzu. Z tego powodu zawsze próbujemy walczyć o wyleczenie problematycznych zębów i usuwamy je tylko, gdy jest to jedyne rozwiązanie.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00