Implanty stomatologiczne


Implanty stomatologiczne to prawdopodobnie jedno z najlepszych osiągnięć w leczeniu stomatologicznym ostatnich dekad. Dzięki nim możliwe jest umieszczenie w miejscu utraconego zęba sztucznego zamiennika, umocowanego za pomocą śruby, który wygląda identycznie jak własny ząb i może służyć pacjentowi do końca życia.

Implanty stomatologiczne

 

Implanty stomatologiczne to prawdopodobnie jedno z najlepszych osiągnięć dentystyki ostatnich dekad. Dzięki nim możliwe jest umieszczenie w miejscu utraconego zęba sztucznego zamiennika, umocowanego za pomocą śruby, który wygląda identycznie jak włąsny ząb i może służyć pacjentowi do końca życia. W pierwszej kolejności implant jest umieszczany w brakującym obszarze. Po jej integracji z kością (po 8-12 tygodniach) na implant nakłada się ceramiczną koronę, która wygląda jak naturalny ząb.

 

Implanty stomatologiczne, jakie mają zalety?

 

Choć cała procedura wydaje się to prosta, ta forma kosmetycznej chirurgii stomatologicznej jest procesem dość skomplikowanym i inwazyjnym, dlatego w interesie pacjenta jest pełne zrozumienie procedury, poznanie kosztów i porozmawianie z ekspertem w dziedzinie implantologii przed podjęciem decyzji. Nasi dentyści służą radą i chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. W ten sposób na pewno znajdziemy optymalne rozwiązanie.

Obecnie dentyści stosują implanty tytanowe lub cyrkonowe. Decyzja jest podejmowana przez specjalistę, który dobiera materiał do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

 

Więcej informacji

 

Dentyści podkreślają kilka istotnych zalet. Pacjenci czują się bardziej naturalni. Zyskują piękny uśmiech i pewność siebie, co pozytywnie wpływa na ich relacje z ludźmi. Ważnym aspektem jest także poprawa pracy uzębienia: dzięki temu, że po wszczepieniu implantów znów można normalnie żuć, nic nie stoi na przeszkodzie, by jeść różnorodne, zdrowe potrawy oraz wrócić do swoich ulubionych smaków. Ponadto unikasz usuwania zębów i sprawisz, że Twoja twarz będzie wyglądać młodziej. Poczucie komfortu jest prawie takie jak wówczas, gdy masz swoje naturalne, zdrowe zęby. Pacjenci podkreślają, że wspaniale jest znów mieć poczucie pewności, które dają implanty.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00