Profilaktyka stomatologiczna


Profilaktyka to wszelkie działania mające na celu niedopuszczenie, opóźnienie rozwoju chorób zębów i przyzębia.


Główną przyczyną rozwój chorób jamy ustnej jest płytka nazębna.


Zalegająca płytka nazębna przyczynia się do powstania: ubytków, kamienia nazębnego, stanu zapalnego dziąseł, chorób przyzębia.


Profilaktyka stomatologiczna

 

Zachowanie naturalnych zębów ma wiele zalet. Umożliwia skuteczne żucie o normalnej sile, zapewnia też naturalny wygląd. Co ważne, utrzymanie własnych zębów zapobiega nadmiernemu zużyciu lub nadwyrężeniu reszty uzębienia. Dlatego tak istotna jest profilaktyka, która uchroni przed ubytkami, chorobami dziąseł czy zużyciem szkliwa. Pozwoli wcześnie dostrzec pojawiające się problemy i szybko je wyeliminować. To również dobry sposób na oszczędność – dzięki regularnym przeglądom zębów u dentysty możesz uniknąć długotrwałego i kosztownego leczenia.

 

Profilaktyka – jak dbać o zęby?

 

Istnieje wiele form profilaktyki stomatologicznej. Aby zachować optymalne zdrowie jamy ustnej, należy regularnie szczotkować zęby, używać nici dentystycznej i płynów do płukania ust. Dużą rolę odgrywa również zdrowa dieta bogata w wapń oraz ograniczanie cukru. Palenie papierosów i nadużywanie alkoholu ma negatywny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej – powoduje nieestetyczne przebarwienia, ale może mieć również poważniejsze konsekwencje.

 

Jednym z istotnych elementów dbania o zdrowe zęby są regularne przeglądy dentystyczne. Specjalista może zauważyć drobne ubytki, które jeszcze nie wywołują bólu, wychwyci również pierwsze objawy chorób błony sluzowej jamy ustnej. Dzięki profilaktycznym wizytom sprawisz, że ewentualne problemy zostaną szybko dostrzeżone, zanim zdążą urosnąć i stać się uciążliwe. Profilaktyczna wizyta to również dobry moment na zadanie pytań dentyście i upewnienie się, czy we właściwy sposób dbasz o stan swojego uzębienia.

 

Więcej informacji


Zdrowie jamy ustnej jest związane ze zdrowiem Twojego ciała jako całości. To dlatego, że resztki pożywienia w jamie ustnej są pożywką dla szkodliwych bakterii. Utrzymywanie jamy ustnej w czystości wpływa korzystnie na ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie, dlatego warto o to zadbać.


Aby zabezpieczyć Twój zdrowy uśmiech należy raz na 6 miesięcy wykonać zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu złogów nazębnych, płytki i kamienia za pomocą ultradźwięków i piaskowania. Po zabiegu zabezpieczamy powierzchnię zębów preparatami zawierającymi fluor i wapń (tzw. fluoryzacja kontaktowa). Panie Beata i Alina - nasze higienistki wykonują profesjonalnie zabiegi higienizacji najnowszą piaskarką firmy EMS AIR-FLOW Handy 3.0 PREMIUM.

Konsultacja


Jeśli chcesz dowiedziec się więcej na ten temat - zapraszamy na konsultację.

Nasi lekarze i higienistki to profesjonaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Można do nas zadzwonić codziennie od 08:00 do 19:00

W każdą trzecią sobotę pracujemy od 09:00 do 13:00